10-11/2015
Sisukord
Läheb poliitiliseks!Alar Kilp
Aristotelesest. Edward Gibbon Rooma langusest. Mihkel Kaevats: Fašismi sünd kultuuriajakirjadest. Timothy Snyder: Hitleri ökoloogia. Jüri Lipping: Gulliver (koos Foucault’ga) Maarjamaal. Maria Mälksoo mälust ja julgeolekust, Aro Velmet e-riigist, Gustav Kalm globaalsest valitsematusest, Eero Loone dedemokratiseerumisest. Mark Lilla: Ideoloogia lõpp ja libertaarne nüridus. Resotsialiseerumine x must lipp. Sandra Jõgeva, Armin Kõomäe, Jan Kausi, Jürgen Rooste, Mait Vaigu jutte. Maarja Kangro jt luulet.
Vaata sisukorda
Avaldatud artiklid

Hitleri maailm
Hitleri maailmas oli ainsaks seaduseks džungliseadus. Inimesed peaksid suruma alla vähimagi halastuskalduvuse ning olema nii kiskjalikud, kui oskavad. Niisiis Hitler lõi lahku poliitilise mõtte traditsioonist, mis kujutab inimest loodusest eristuvana oma suutlikkuse poolest kujutleda ja luua uusi kooseluvorme. Sellest eeldusest lähtudes on poliitika üle mõtlejad püüdnud…
25 aastat hiljem

Mäluseadused ja julgeolek

Gulliver Maarjamaal ehk diskursuse diskreetne võlu
Kui ühes intervjuus paluti kord Madis Kõivul kommenteerida oma suhtumist Michel Foucault’ loomingusse, siis oli vastus sellele…
Meie libertaarne ajastu

E-kodanikud ja e-tarbijad
Märt Rask võib endaga rahul olla. Kui toonane justiitsminister 2002. aastal riigikogu ees e-valimiste eelnõu kaitses, polnud tema silmis kaalul ei midagi vähemat kui kuvand Eestist kui progressiivsest riigist. E-valimiste elluviimine näitas Raski sõnul, „kas me oleme kaasaegsed, kas me anname õigusliku aluse selleks, et edendada elektroonika võidukäiku…