Vikerkaare podcasti neljandas osas küsime Tõnis Saartsilt, kas selleks, et saada demokraatiat, naistele õiguseid ja kõigile heaoluriiki, tuleb kõigepealt mitukümmend miljonit inimest maha nottida. Kas me võlgneme sõdadele kõik oma head asjad? Kas ilma sõjata on võimalik teha ühiskondlikke arenguhüppeid? Neist ja paljudest muudest sõjaküsimustest räägime podcastis, mis põhineb Saartsi artiklil augustikuu Vikerkaares.

 

Samal teemal

Taskuvikerkaar 45: Krista Kodres kunstiajaloolistest telesaadetest

Taskuvikerkaarel oli külas Krista Kodres, kellega räägime nõukogudeaegsetest kunstisaadetest televisioonis ja sellest, millist pedagoogilist sõnumit nad massidele edastasid.
Lisaks IDA-raadiole ja tavapärastele podcasti-äppidele leiate meid nüüd ka Spotifyst.
4-5/2025

Taskuvikerkaar 44: Quinn Slobodian MAGA välispoliitikast

Erandlikult on Taskuvikerkaar seekord inglise keeles. Vabandame keeleinspektsiooni ees. Külaline Quinn Slobodian aitab mõista Trumpi ajastu välispoliitikat: mis diili tehakse Ukrainaga, mis eesmärk on tariifidel ja mille nimel lammutatakse 80 aasta vanune rahvusvaheliste suhete süsteem.
4-5/2025

Taskuvikerkaar 43: Maarja Kangro arengutest Ukrainas

Saatejuht Aro Velmet ja kirjanik Maarja Kangro vestlevad oma hiljutistest Ukraina-külastustest, kultuurirahva toimetulekust sõjaajal, suundadest uuemas Ukraina kirjanduses ja muust aktuaalsest.
Lisaks IDA-raadiole ja tavapärastele podcasti-äppidele leiate meid nüüd ka Spotifyst.
3/2025

Taskuvikerkaar 42: Aet Annist maailmalõpust ja kliimaprotestidest

Taskuvikerkaarel on külas Aet Annist, kes selgitab, millega tegelevad kliimaprotestijad, miks kasutatakse vägivallatut vastupanu, tehakse tänavatel teatrit ja miks mõned protestijad on valinud ka radikaalsemad meetmed.
Lisaks IDA-raadiole ja tavapärastele podcasti-äppidele leiate meid nüüd ka Spotifyst.
Vikerkaar